eskisehir-yamac-parasutu-logo

Eğitimlerimiz

Korkarak Yaşarsanız Hayatı Sadece Seyredersiz

Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütü eğitimleri genellikle P2, P3, P4 ve P5 seviyelerinden oluşur. P1 seviyesi, yamaç paraşütüyle ilgili genel teorik bilgilerin verildiği bir aşamadır ve genellikle bir sertifika gerektirmez. Paramotor eğitimi, motorlu yamaç paraşütü eğitimi olarak adlandırılırken, acro eğitimi yamaç paraşütünün akrobatik hareketlerinin öğretildiği seviyeyi ifade eder. Base S.I.V, yamaç paraşütünde karşılaşılabilecek basit acil durumların simüle edildiği bir eğitimken, Full S.I.V ise yamaç paraşütünde yaşanabilecek acil durumların havada uygulamalı olarak simüle edildiği bir seviyeyi kapsar.

eskişehir yamaç paraşütü eğitimi başlangıç seviyesi

P2 Eğitimi

Başlangıç Seviyesi

P2 Eğitimi

Yamaç paraşütü P2 seviyesi, bir öğrencinin kendi başına iniş ve kalkış yapabilme yeteneğine sahip olduğu seviyedir.

yamaç paraşütü p3 eğitimi

P3 Eğitimi

Orta Seviye Eğitimi

P3 Eğitimi

P3 seviyesi, yelken uçuşlarının öğrenildiği ve öğrencilerin havada hiç iniş yapmadan saatlerce  havada kalabildiği seviyedir.

yamaç paraşütü p4 eğitimi

P4 Eğitimi

Pilot Eğitimi

P4 Eğitimi

P4 seviyesi, termik uçuşların başlangıcını ifade eder. Bu seviyede termal hava akımları ile en yüksek irtifaya çıkma teknikleri öğretilir.

Yamaç Paraşütü P5 Eğitimi

P5 Eğitimi

İleri Seviye Eğitimi

P5 Eğitimi

P5 seviyesi, termal hava akımlarını kullanarak mesafe uçuşlarının öğretildiği seviyedir ve rotasyon, meteroloji detaylı öğretilir.

eskişehir paramotor eğitimi

Paramotor Eğitimi

M.Y.P M1 Eğitimi

Paramotor

Paramotor, yamaç paraşütünün motorlu ve pervaneli bir türüdür. Bu araç genellikle rüzgarsız ve tepe olmayan yerlerden kalkış yaparak irtifa alınmasını sağlar.

Yamaç Paraşütü Acro Eğitimi

Acro Eğitimi

Üst Düzey Eğitimi

Acro Eğitimi

Bu eğitimde pilotlar, çeşitli akrobatik manevraları öğrenirler. Bunlar arasında SAT’ wingovers, spiraller, helico dönüşleri, infinity dönüşleri ve diğer akrobatik hareketler yer alabilir.

yamaç paraşütü base siv

Base S.I.V

Acil Durumlar Eğitimi

Base S.I.V

Bu eğitim pilotlara uçuş sırasında yaşanabilecek basit acil durum senaryolarını simüle ederek ve bu tür durumlarla başa çıkma becerilerini geliştirmesi sağlar.

yamaç paraşütü full siv

Full S.I.V

Acil Durumlar Eğitimi

Full S.I.V

Full SIV eğitimi, daha karmaşık ve ileri seviyede emercensi durumlarının simülasyonunu içerir. asimetrik kapama, önden kapama, spin, stall gibi çeşitli emercensileri kapsar

Eskişehir Yamaç Paraşütü Eğitimi

eskişehir yamaç paraşütü eğitimi

Hayallerine Açılan Pencere

Yamaç paraşütü başlangıç seviyesi eğitimi (P2),  Teorik Eğitimi, Uyguama Eğitimi (Yer Eğitimi) ve Uçuş eğitimi olmak üzere üç kademeden oluşur.

Teorik Eğitimleri

Eğitimimizin ilk adımında, hava koşulları, meteoroloji, ekipman bilgisi, güvenlik protokolleri ve uçuş teknikleri gibi temel bilgiler sunulur. Bu aşamada, gökyüzünde güvenle seyahat etmeniz için gerekli olan teorik temeli oluştururuz.

Uygulama Eğitimleri

Teorik bilginin ardından, pratik aşamaya geçilir. Yerde eğitimi sürecinde, uygulamalı ekipman kullanımı, iniş ve kalkış pozisyonları gibi konularda pratik yapılır. Uzman eğitmenler eşliğinde, teorik bilgiyi pratikte uygulamaya dönüştürürsünüz.

Uçuş Eğitimleri

Yerde eğitimini tamamladıktan sonra, gerçek uçuş deneyimini yaşamak için hazırsınız demektir. Eğitmenlerimiz eşliğinde, yüksekliklerde ve uzunluklarda uçuşlar gerçekleştirirsiniz. Bu aşamada, öğrendiklerinizi uygulamaya koyarak gökyüzünde özgürlüğü hissedersiniz.

Canlı Destek
1
Canlı Destek
Scan the code
Eskişehir Yamaç Paraşütü
Merhaba !
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?